روزی ما دوباره كبوترهایمان را پیدا خواهیم كرد و مهربانی دست زیبایی را خواهد گرفت، روزی كه كمترین سرود، بوسه است و هر انسان برای هر انسان برادری‌ست، روزی كه دیگر درهای خانه شان را نمی بندند، قفل افسانه‌ایست و قلب برای زندگی بس است، روزی كه معنای هر سخن دوست داشتن است تا تو به خاطر آخرین حرف دنبال سخن نگردی، روزی كه آهنگ هر حرف، زندگی‌ست تا من به خاطر آخرین شعر، رنج جستجوی قافیه نبرم، روزی كه هرحرف ترانه‌ایست تا كمترین سرود بوسه باشد، روزی كه تو بیایی، برای همیشه بیایی و مهربانی با زیبایی یكسان شود، روزی كه ما دوباره برای كبوترهایمان دانه بریزیم... و من آنروز را انتظار می كشم، حتی روزی كه دیگر نباشم. (احمد شاملو)

باشگاه فرهنگی ورزشی زرسام رکاب زدن تا مهربانی

رکاب زدن تا مهربانی.

به مناسبت معرفی باشگاه فرهنگی ورزشی زرسام، تیم دوچرخه سواران این باشگاه با شعار “مهربان باشیم” صبح روز شنبه اول خرداد از کاشان، سفری فرهنگی را به دور ایران آغاز کردند.
گروه زرسام که تاکنون در زمینه‌های هنری و اقتصادی فعال بوده، در حرکتی خیرخواهانه اقدام به تاسیس باشگاهی فرهنگی ورزشی کرده است تا گامی در جهت ارتقای سطح فرهنگ و ورزش کشور بردارد.

bg1

مصلحی در نشست خبری رونمایی از این باشگاه در خردادماه نود و پنج گفت: باشگاه زرسام ترویج ورزش‌هایی که تاکنون در کشور ما کمتر کانون توجه قرار گرفته‌اند و همچنین افرادی که سهم کمتری در ورزش کشور داشته و دارند نظیر بانوان، کودکان و به ویژه ناتوانان جسمی و ذهنی را هدف قرار خواهد داد، همچنین از دیگر برنامه‌های این باشگاه که رسالتی خیرخواهانه دارد، کمک به مراکز درمانی، خیریه و فرهنگسراها خواهد بود و منابع درآمد این باشگاه به این امور اختصاص خواهد یافت. وی افزود: به منظور برداشتن گامی عملی در شروع این حرکت فرهنگی و به عنوان نخستین گام، دوچرخه سواران باشگاه زرسام عازم مراکز ۳۱ استان کشور شدند تا پیام مهربانی را به سراسر کشور برسانند.
در این سفر که با هدف ترویج فرهنگ مهربانی آغاز شده دوچرخه سواران زرسام از مراکز فرهنگی، درمانی و همچنین آسایشگاه‌های سالمندان دیدن خواهند کرد و در هر شهر درختی را به نشانه سبزی، لطافت و حفاظت از محیط زیست خواهند کاشت. این تیم دوچرخه سوار طی چند روز گذشته از چند شهر در استان اصفهان گذر کرده و هم اکنون به شهرکرد رسیده اند.